Історія школи

Дата: 28 серпня 2020 о 13:01, Оновлено 14 червня 2021 о 08:20

Історія школи

Перша школа була збудована на території села Пустинька в 1884 році. Село пізніше стало називатися Посьолок Борівський. В давні часи ця школа була церковно-приходською, з однією класною кімнатою. Вчителем в ній був дяк Любарський. В школі вчили Закон Божий, російську мову, арифметику, письмо. Навчання в старій школі було важким : підручників не вистачало, дітей били метровими лінійками, ставили в куток, а грамоти п’яниця і хабарник-дяк не давав. Згодом вчителями в цій школі були церковний псаломщик Новомирський Юхим Іванович, Бойко Павло Артемович,  студенти Кобельов Яків Григорович і Мальцев Дмитро Петрович, Тільникова Ганна Полікарпівна, наглядачем був Виноградський Самійло Якович. Новомитський Юхим Іванович працював у школі 16 років. Він добре грав на скрипці, тому уроки Закону Божого супроводжувалися співом церковних пісень та псалмів. Пізніше вчителями були Петро Никифорович Мальченко, Яків Омелянович Головня, Гранділевський Геннадій Миколайович, Волкова Анастасія Миколаївна, Меланія Григорівна Пелих, Марфа Павлівна Ступакова (Виноградська), Катерина Олізарівна Татаріна.

Приміщення Оскільської початкової школи, збудоване в 1884 році.

За часів радянської влади значно збільшився контингент школярів. На подвір’ї школи був збудований новий будинок школи. Але у Велику Вітчизняну війну він був знищений і тимчасово під школу був відданий старий будинок колишньої сільської ратуші. Тут була початкова школа. В роки війни школа не припиняла свого існування. Вчилися по хатах. В 1944-1945 роках школа знаходилася в приміщенні колишнього клубу, де в одній половині навчалися діти, а в другій половині жила вчительська сімя. Цілий рік школа розміщувалася в будинку Стадник Тетяни Василівни. В 1951 році було збудоване нове приміщення школи. В 1945 році Посьолок Борівський було перейменовано на село Оскіл. Згодом початкова школа перейшла в семирічну школу і стала називатися Оскільською семирічною школою. Першими вчителями семирічної школи були: Хаустов Андрій Петрович, Кириченко Галина Михайлівна, Руденко Марія Ананівна, Стаднік Поліна Василівна, Болгарська Лідія Федорівна, Немилостива Ольга Іллівна.

Приміщення Оскільської семирічної школи, збудоване в післявоєнні роки.

В 1957 році у звязку з переселенням села Оскіл була перенесена на нове місце і наша школа. Називатися вона стала Борівською 8-річною школою. Багато зусиль довелося докласти директорові школи Хаустову Андрію Петровичу і всьому педколективу школи в будівництві нового приміщення. Прийшлося тимчасово навчатися у найнятих у колгоспників кімнатах. І ось нарешті нова школа збудована! Педколектив поповнився новим кадрами: Шевченко Костянтин Васильович, Шаповалов Степан Пилипович, Сидоренко Марія Пимонівна, Соляник Віра Федорівна, Ампілогова Лідія Антонівна. Протягом тривалого часу в школі працювали різноманітні гуртки. При школі існувала навчально-дослідна ділянка площею 0,75 га, а з них – 0,45 га під садом. У школі учні набували досліду догляду за сільськогосподарськими тваринами, існувала кролеферма. Так, наприклад, в 1959-1960 роках було вирощено 110 кролів.

Приміщення Борівької 8-річної школи, збудоване в 1957 році

Минає час… Збільшується населення села. Не вистачає класних кімнат, тобто, виникає потреба будівництва нового приміщення школи. І ось, в 1969 році нова школа збудована. В школі почала працювати кабінетна система, збільшилась кількість різних гуртків. Згодом восьмирічну школу реорганізують в Борівську середню школу №2. Це сталося в !987 році і ось вже котрий рік школа працює середньою. До 2016 року  називається Борівською загальноосвітньою школою І-ІІІ ст. №2. В школі працюють дружні талановиті педагогічний та учнівський колективи. Наші учні – учасники і переможці багатьох районних та обласних змагань, конкурсів та оглядів. Школа живе цікавим життям і, вступивши в нове тисячоліття, переборює існуючі проблеми і дивиться в майбутнє з надією і впевненістю.

Приміщення Борівської середньої школи, збудоване в 1969 році, сьогодення

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.