Новини проекту
Новий навчальний рік!
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 8 чоловік

Шкільна бібліотека

Дата: 27 серпня 2020 о 16:28, Оновлено 14 грудня 2021 о 16:32

Завітайте до нашої бібліотеки!

Завідувач бібліотекою: Сикалова Ганна Петрівна

Дата заснування бібліотеки: 1980 р.

Графік роботи: Пн - Пт з 8.00 по 12.00.

Шкільна бібліотека – простір для освітніх можливостей кожного учня.

Освіта і бібліотека – ці два поняття з давніх – давен невід’ємні одне від одного. Адже весь навчальний і виховний процес у школі починався саме з бібліотеки. Шкільна бібліотека – це фундамент освіти і самоосвіти, скарбниця людських знань. Вона забезпечує потреби навчально – виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну, цілеспрямовану допомогу учням в опануванні знань з навчальних предметі, виховує бажання розширювати обсяг знань, знайомить із різноманітними джерелами інформації, навчає розуміти їх, користуватися ними, виховує творчого користувача.      

Саме із шкільної бібліотеки починається самостійне знайомство із чудовим, неповторним світом книги. Саме до неї поспішають і маленькі, і дорослі, і досвідчені учителі, і ще зовсім недосвідчені учні. Саме тут всі бажають знайти мудрого помічника, знайти відповіді на різні питання, які ставить нам наше життя.     

Кожен захід, який проводиться у школі: педагогічна рада чи батьківські збори, свято Букваря чи останній дзвоник, фестиваль народної творчості чи випускний вечір, потребували належної підготовки. Тому і йдуть учні та вчителі за книжковою мудрістю та порадою до бібліотеки.             

Сьогодні шкільна бібліотека – важлива ділянка роботи загальноосвітнього навчального закладу. Вона є і буде основним осередком знань, першим книжковим джерелом у житті дитини. А «розумна, натхненна книжка нерідко вирішує долю людини», - акцентував В. Сухомлинський.    

Фонд бібліотеки невеликий і нараховує близько чотирьох тисяч примірників. З них підручників – майже півтори тисячі  примірників, художньої та галузевої літератури, періодичних видань – майже дві з половиною тисячі примірників. Читачі обслуговуються на абонементі. Існують окреме приміщення для зберігання художньої та навчальної літератури.

Цікавість, інтерес, захоплення книгою приводять в бібліотеку учнів 1-7 класів. Відвідування ж бібліотеки учнями 8-9 класів все більш пов’язано з необхідністю підготовки до уроків, написання рефератів, наукових робіт, розробки проектів, досліджень. Тому велика увага приділяється пошуку цілеспрямованих традиційних і новітніх технологій популяризації літератури, що сприяють формуванню в школярів щоденної потреби в книзі, в читанні, роботі з ними, навчають цінувати книгу, виховують культуру читання, розвивають читацькі інтереси, естетичні смаки.                            

Динамічні перетворення в усіх сферах життя суспільства – це сучасні реалії. Світ швидко змінюється і разом з ним і ми. Розуміння значення бібліотек тільки як соціально просвітницьких вже давно залишилися в минулому, на зміну прийшло бачення бібліотек як інформаційно-консультативних центрів, включених у світовий інформаційний простір.

Нові навчальні програми, нові концепції освіти, варіативність навчальних курсів, інтелектуальний рівень користувачів висуває нові вимоги до якості інформаційного забезпечення освітнього простору.

Національна доктрина розвитку освіти , прийнята ІІ Всеукраїнським з’їздом працівників освіти визначає ,що «пріоритетом розвитку освіти є впровадження сучасних інформаційно – комунікативних технологій, що забезпечує подальше удосконалення навчально – виховного процесу, доступність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві». Виходячи з цього, є велика необхідність переорієнтації шкільної бібліотеки в інформаційний центр, який би повністю забезпечував навчально – виховний процес і став основою внутрішнього інформаційного комплексу.

Тому бібліотека в школі повинна стати бібліотечно-інформаційним медіа-центром, основне завдання якого – забезпечення інформаційних потреб користувачів через своєчасне доведення інформації.

Бібліотечно-інформаційний медіа-центр - це сучасна техніка (комп’ютери, телевізори, відеомагнітофони, мультимедійні проектори, копіювальна техніка) плюс медіатека (друковані носії інформації, електронні ресурси, інформаційні ресурси мережі Інтернет).

Шкільна бібліотека майбутнього повинна бути доступною, сучасною, цікавою, забезпеченою сучасною технікою, повністю задовольняти інформаційні потреби користувачів, виконувати нетрадиційні бібліотечні послуги.

Але безпосередній контакт із книгою, коли ти тримаєш її в руках і бережно перегортаєш сторінку за сторінкою, потрібен буде завжди. Душі потрібні такі

спілкування і насолода, які можна одержати тільки тоді, коли ти сам гортаєш книжки . Тому книга і, древнє, як світ, читання, буде головним у діяльності наших шкільних бібліотек.

Книга і комп’ютер – поки що ці два джерела інформації мирно співіснують, доповнюють одне одного, а що буде далі покаже час.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.